Загадкове явище на Арабатській Cтрілці: на берег Азовського моря викинуло тисячі невідомих істот

21 Грудня 2023, 12:22
Морський кріт 344054
Морський кріт

На піщаному узбережжі Арабатської Стрілки, що омивається Азовським морем, зʼявилися невідомі істоти.

Про це редакції Район.Генічеськ стало відомо з соціальних мереж.

 Про те, що пляж Щасливцева та Стрілкового був буквально вкритий невідомими рачками повідомлили місцеві мешканці та виклали фотографії морських прибульців. Візуально вони схожі на морський аналог всім відомої «капустянки» та нагадують її гібрид з Азовською креветкою. Місцеві жителі села залишились вражені величезною кількістю невідомих раків, які зʼявилися на пляжі. Щодо причин їхньої появи є припущення, що цим міг стати останній шторм на морі. 

Хто ж це такі?

 Ми візуально ідентифікували істоту. Ці раки належать до виду «Морський кріт» – цей вид, внесений до червоної книги України. Вони є характерними для східного узбережжя Атлантичного океану, а також морів: Середземного, Адріатичного, Егейського, Чорного та Азовського. Вони живуть вздовж українського узбережжя Чорного моря, від Дунаю на заході до Керченської протоки і подалі в Азовське море – саме тут вони можуть бути помічені.

Морські кроти – це донні ракообразні, які мешкають на глибині від 0,5 до 15 метрів. Вони риють підводні нори, живлячись дрібними донними організмами та біологічним пилом. Кожна нора призначена для одного лише екземпляра. Вночі вони залишають свої нори для полювання, і під час нічного шторму можуть потрапити на берег.

Також сильні шторми в акваторії мілкого Азовського моря можуть порушувати верхній донний шар, де живуть Морські кроти. Під час сильних буревіів поверхня дна розпушується і кротів виносить нагонною хвилею на берег. В холодному середовищі вони малорухливі. Тому на березі вони лежать, майже не ворушачись. Проте, якщо занести їх в тепле приміщення, вони стають значно рухливішими.

Чи зустрічалися раніше?

Місцеві рибалки, які раніше займалися виловом Азовської креветки, розказували, що декілька десятиріччь тому, за весь сезон лову можна було зустріти всього 2-3 Морських крота - такі вони були рідкісні. Але вперше такий масовий виброс цих істот відбувся після сильних штормів в листопаді 2019 року. Тоді була схожа ситуація і на березі від Генгорки до Стрілкового можна було побачити тисячі завмерлих, проте живих Морських кротів. Інформація про ці подю була опублікована на деяких місцевих сайтах та у соціальних мережах.

Через те, що Морські кроти віддалено нагадують креветку, деякі місцеві мешканці тоді вирішили використати нагоду та зібрали цих раків, приготувавши їх вдома, подібно до креветок. Поласувавши червонокнижними Морськими кротами вони зробили заключення... що не такі вже вони і смачні. Якщо ці публікації побачили якісь природоохоронці або науковці-біологи, то мабуть не обійшлося без серцевого нападу.

А ось місцевим морським птахам - чайкам та мартинам, такі ласощі дуже припали до смаку. Такий легкий і швидкий морський делікатес привернув увагу та нагодував величезну кількість морських пернатих аборигенів.

Коментар
14/07/2024 Субота
13.07.2024
12.07.2024