Новорічний Генічеськ до окупації: атмосферу свята створювали люди

26 Грудня 2023, 11:23
Новорічний Генічеськ БЛОГ 4681
Новорічний Генічеськ

Без сумніву, кожне місто має свою власну магію та атмосферу, особливо в період свят. До початку вторгнення Росії та окупації українського Генічеська там щорічно відбувалася особлива магія, наповнюючи серця місцевих мешканців теплом та веселими спогадами. 

Давайте спробуємо у теплих спогадах окунутися в атмосферу новорічного Генічеська та пригадати, як тоді тут розцвітали святкові вогні та веселий сміх. 

Створення казкової атмосфери - Ялинка Відродження

Місцева влада та мешканці Генічеська завжди були готові створювати атмосферу казкового свята. Алея Казок перетворювалася на веселий та кольоровий коридор, але головним атрибутом новорічної атмосфери завжди була центральна площа Відродження.

 

Головною зіркою свята та місцем зібрання генічан завжди була велика новорічна ялинка на площі Відродження. Головна ялинка Генічеська навіть увійшла в трійку найкрасивіших ялинок Херсонщини. Місцева влада прикрашала не лише її, але і проспект Миру в бік старого центру міста та в бік Алеї Казок. 

Фонтан на площі Відродження на зиму отримував світлове вбрання. Хоч на це вбрання і витратили занадто багато коштів з місцевого бюджету, проте в загальній картині він виглядав гарно і гармонійно. 

А на ділянці між площею Відродження та магазином АТБ була окрема креативна локація, де встановлювалася скандальна «ялинка догори дриґом». Після її першого становлення деякі консервативні мешканці висловлювали невдоволення таким креативом. 

Проте, велика кількість дітлахів та дорослих та постійні перфоманси на цій локації довели, що Генічеськ - це креативне та сучасне місце з гарним відчуттям смаку та гумору.

Тож, коли запалювалася яскрава ілюмінація, місто сяяло казковим світлом, а дорослі та діти збиралися навколо ялинки, щоб відчути дух Різдва та Нового Року.

Люди – душа Генічеська 

Генічеськ завжди славився своєю гостинністю та веселими людьми. Не дарма ж він – курортне місто. Саме завдяки місцевим мешканцям створювалося враження, що ти – частина великої та дружньої родини. Кожен вносив свою лепту у створення атмосфери щастя та радості.

Місцеві «помічники Санти», які завжди готові були напоготовідопомагали створювати неперевершену атмосферу щастя.

Але серед них варто виділити сімʼю місцевих підприємців Давидових. Батько та син декілька років поспіль власноруч прикрашали власний будинок до свят. Щорічно, потужність їх інсталяцій зростала і на новий рік 2022 вони вийшли на максимальний рівень «святкової потужності». 

Їхній будинок став місцем паломництва місцевого населення. Всі приходили подивитися на це диво і зробити декілька світлин. А після того, як про них написали місцеві ЗМІ, ці публікації підхопили провідні ЗМІ України і завдяки своїй «святковій діяльності» родина стала відома на всю країну.

Невдалі спроби окупантів

Під час окупації спроби загарбників створити аналогічну атмосферу справжнього новорічного Генічеська виявилися невдалими. Хоча окупанти намагалися відтворити якісь заходи та прикрашання, та навіть обіцяють оновити парк ім. Тараса Шевченка до Нового року, вони ніколи не зможуть скопіювати ту неповторну енергію свята, яку створював вільний дух справжніх генічан.

Хоча окупація може тимчасово затемнити світло свободи, але вона ніколи не зможе вивести з сердець місцевих жителів те палке прагнення до щастя та вільного життя. Новорічна атмосфера Генічеська до окупації завжди буде нагадувати про те, що найцінніше – це вільна душа міста та його жителів. І нехай святкова ялинка Генічеська завжди світить для них, де б вони зараз не перебували.

Коментарі
26 Грудня 2023, 08:45
О, про моїх сусідів (колишніх, бо вже не в Генічеську мешкаю) написали). Добре знаю Давидових)
Коментар
17/04/2024 Вівторок
16.04.2024