Медична криза на окупованій Херсонщині: стало відомо, яких ліків не вистачає і чому

20 Травня 2024, 08:46
Медична криза в окупації 1178
Медична криза в окупації

На окупованих територіях Херсонщини та Запоріжжя місцевим жителям загрожує небезпека через серйозну медичну кризу. 

Про це повідомляє РІА Південь.

Російські окупанти не тільки позбавили людей багатьох необхідних медикаментів, але й створили умови, за яких доступ до життєво важливих ліків став практично неможливим.

Згідно з повідомленнями, Міністерство охорони здоров'я Росії вже три роки не включає близько 20 життєво важливих медикаментів до переліку ліків, що закуповуються за рахунок федерального або регіональних бюджетів. Це призвело до того, що такі препарати стали фактично недоступними для мешканців окупованих територій.

Мова йде про ліки для людей з 

  • онкологічними, 
  • онкогематологічними та ревматичними захворюваннями, 
  • гепатитом С, 
  • розсіяним склерозом, 
  • гемофілією, 
  • бронхіальною астмою 
  • та серцево-судинними хворобами. 

Хворі на ці захворювання не отримують необхідні медикаменти безкоштовно і змушені купувати їх самостійно, що для багатьох є фінансово неможливим.

Місцеві жителі скаржаться на мізерний вибір ліків в аптеках. Наприклад, для діабетиків деякі препарати взагалі неможливо знайти, а від російського інсуліну погано навіть тваринам. Ціни на ліки зросли до космічних висот. Уже наприкінці 2023 року в аптеках Мелітополя було проблематично знайти навіть звичайний цитрамон, а ціна на вітамін С зросла вдесятеро порівняно з підконтрольною Україні територією. Така ж сама ситуація і на окупованій частині Херсонської області, зокрема в Генічеську.

Аптеки окупованої частини Херсонщини заповнені російськими медикаментами, серед яких багато неефективних препаратів. 

«Купувала ліки від тиску, а таке відчуття, що продали крейду. Не могла збити тиск. Поки були українські запаси, все було нормально. Потім просила людей привезти ліки з-за кордону, але зараз і це неможливо. На КПП медпрепарати забороняють провозити», – розповідає мешканка Мелітополя.

Часто в аптеках навіть не видають чеки, що свідчить про «поділ» аптек між окупантами. До квітня 2025 року мешканці Херсонщини будуть лікуватися препаратами невідомого походження. Уряд РФ назвав це «обігом лікарських препаратів без маркування», що означає відсутність контролю за якістю ліків.

Це ставить під загрозу життя та здоров'я місцевих мешканців, адже у разі непередбачених обставин відповідальності за смерть пацієнта ніхто не нестиме. 

Така ситуація створює значну загрозу для життя та здоров'я жителів окупованих територій, які залишаються без належного медичного забезпечення та змушені ризикувати своїм здоров'ям, використовуючи небезпечні та неефективні препарати.

Раніше ми повідомляли, що В окупації посилюється медична криза: Спостерігаються перебої з ліками від діабету

Коментар
12/06/2024 Середа
12.06.2024