На Херсонщині до нового навчального року окупанти готують посібник для шкіл з «історії Новоросії»

18 Червня 2024, 08:13
Російська пропаганда у школах Херсонщини 934
Російська пропаганда у школах Херсонщини

Окупанти готують посібник з російською пропагандою для шкіл з «історії Новоросії» на Херсонщині.

Про це повідомляє Центр національного спротиву.

Росіяни продовжують переписувати історію та створювати паралельну реальність, аби промивати мізки населенню тимчасово окупованих територій. Останнім кроком у цьому напрямку стало оголошення про підготовку нового посібника для шкіл під назвою «Історія новоросії: від давніх-давен до наших днів».

У цьому посібнику окупанти мають намір просувати ідею існування окремої «російської цивілізації», яка нібито має історичне право на захоплені землі. В кращих традиціях тоталітарних режимів, існування інших народів і культур буде повністю відкидатись. Таким чином, новий «підручник» стане інструментом для легітимізації окупації та знищення української ідентичності.

Паралельно з цим, російські вчителі на тимчасово окупованих територіях проходять спеціальні курси підготовки. Ці курси призначені для того, щоб навчити їх викладати пропагандистські дисципліни у фейкових університетах та старших класах шкіл. Одним із таких предметів є «Основи російської державності», де акцент робиться на антизахідну риторику та заперечення існування України як суверенної держави.

Впровадження цих навчальних матеріалів має на меті змінити світогляд молодого покоління на окупованих територіях, знищити національну свідомість та сприяти формуванню лояльного до окупаційної влади населення. Це є черговим кроком у гібридній війні, яку Росія веде проти України, використовуючи не тільки зброю, але й інформаційний вплив.

Такий підхід нагадує методи тоталітарних режимів минулого, які також намагалися переписати історію для виправдання своїх злочинів та захоплення чужих територій. Сучасні історики та освітяни закликають міжнародну спільноту до активного протидії таким діям, щоб зберегти історичну правду та захистити культурну спадщину України.

Раніше ми повідомляли, що Херсонський сенатор-окупант на Арабатській Стрілці провів дітям «Урок Побєди»: загарбники створюють спеціальні «кадетські класи»

Коментар
14/07/2024 Субота
13.07.2024
12.07.2024