Окупанти змусили дітей розкопувати поховання Другої світової війни біля Генічеська

23 Червня 2024, 10:19
Діти розкопують поховання часів Другої світової біля Генічеська 1023
Діти розкопують поховання часів Другої світової біля Генічеська

Окупанти змушують дітей розкопувати поховання Другої світової війни біля Генічеська.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань.

Російські пропагандисти на окупованих територіях Херсонщини залучили місцевих дітей до розкопок поховань жертв масових розстрілів, влаштованих німецькими нацистами у 1941-1943 роках поблизу Генічеська. Цю акцію окупанти назвали «Бєз срока давності» і позиціонують її як частину «патріотичного виховання».

На розкопки були залучені не лише школярі, але й важка техніка, що може пошкодити поховання. На одному з фото, опублікованих окупаційними ЗМІ, видно екскаватор, який використовується для ексгумації людських решток. Крім того, на знімках зафіксовано участь Серафіма Іванова, начальника херсонського регіонального штабу російської молодіжної організації «Юнармія».

«У нашому випадку стоїть завдання зібрати точні відомості про масове поховання поблизу Генічеська, для чого буде проведено комплекс слідчих, судово-медичних та історико-археологічних заходів», – заявив гауляйтер окупованої частини Херсонщини Володимир Сальдо. 

Проте не зрозуміло, чому розкопки проводяться саме зараз і за участю дітей, які не мають відповідного досвіду.

Ця подія викликає серйозне занепокоєння, оскільки за відсутності професійних археологів та належних методів розкопки можуть призвести до фактичного знищення історичних об'єктів. Використання важкої техніки, такої як екскаватор, у таких умовах лише підсилює ризик втрати важливих археологічних даних та непоправного пошкодження місць поховань.

Залучення дітей до таких робіт також викликає питання щодо етичності та моральності дій окупаційної влади. Використання школярів у подібних заходах під виглядом «патріотичного виховання» можна розглядати як спробу маніпуляції свідомістю молодого покоління та пропагандистський хід.

Раніше ми повідомляли, що У Генічеську на День памʼяті виклали пентаграму зірки з серпом і молотом – символів кривавого режиму, що вбив мільйони людей

Коментар
14/07/2024 Субота
13.07.2024
12.07.2024