Судитимуть трьох колишніх правоохоронців-зрадників з окупованого Генічеська

10 Липня 2024, 08:29
Колаборанти-поліцаї з Генічеська 421
Колаборанти-поліцаї з Генічеська

ДБР завершило розслідування щодо колаборації колишніх правоохоронців з Генічеська: обвинувачення направлені до суду.

Про це повідомляє Український Південь.

Працівники Державного бюро розслідувань (ДБР) завершили досудове розслідування стосовно трьох колишніх правоохоронців з Генічеська, які після захоплення територій Херсонської області вирішили співпрацювати з окупантами. Обвинувальні акти вже направлені до суду, повідомили в ДБР.

За даними слідства, колишні правоохоронці залишилися на окупованій території та зрадили присязі, офіційно влаштувавшись на роботу до окупаційної «поліції» у Генічеську в травні 2022 року. Один з них добровільно став слідчим у незаконному правоохоронному органі, інший зайняв посаду заступника «начальника відділу – начальника поліції громадської безпеки», а третій був призначений окупантами старшим інспектором дільничних інспекторів у так званій «поліції».

Колаборанти виконують вказівки окупаційної влади, працюють за законами країни-агресора та активно долучаються до репресій проти місцевого населення. Їхні дії мають на меті придушити будь-які прояви українського спротиву на захоплених територіях. Вони беруть участь у незаконних обшуках, затриманнях та інших формах утисків українських громадян.

Колишнім правоохоронцям пред'явлено обвинувачення у державній зраді за частиною 2 статті 111 Кримінального кодексу України. Санкція цієї статті передбачає покарання у вигляді довічного позбавлення волі. Процесуальне керівництво у цій справі здійснює Херсонська обласна прокуратура.

Завершення досудового розслідування та передача обвинувальних актів до суду є важливим кроком у відновленні справедливості на окупованих територіях. Державне бюро розслідувань продовжує роботу щодо виявлення та притягнення до відповідальності всіх, хто співпрацює з окупантами та сприяє їхнім злочинним діям.

Ця справа є яскравим прикладом того, що зрада та співпраця з ворогом не залишаться безкарними. Українська держава зробить усе можливе, щоб притягнути до відповідальності всіх колаборантів та забезпечити справедливе покарання за їхні злочини.

Раніше ми повідомляли, що  Суд виніс вирок поліцаю з Генічеська: стало відомо, хто він та скільки отримав

Коментар
14/07/2024 Субота
13.07.2024
12.07.2024