Колаборантка з Новотроїцького на Херсонщині отримала вирок: очолила лікарню і звільнила медиків, які не хотіли співпрацювати з ворогом

11 Липня 2024, 08:16
Колаборантка Олександра Голота 327
Колаборантка Олександра Голота

Колаборантку з Новотроїцького визнано винною у колабораціонізмі.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань.

Олександра Голота, яка на початку повномасштабної війни очолювала КНП «Новотроїцька центральна лікарня», була визнана винною у колабораційній діяльності. Жінка очолила незаконно створену окупантами лікарню в Новотроїцькому і звільнила медиків, які відмовилися співпрацювати з ворогом. 8 липня Київський районний суд Одеси заочно виніс їй вирок – п’ять років тюрми з конфіскацією майна.

Суд встановив, що 39-річна Голота Олександра Володимирівна, виконуючи обов’язки директора КНП «Новотроїцька центральна лікарня», добровільно погодилася співпрацювати з ворогом і зайняла посаду керівника незаконно створеної окупаційної лікарні. У червні 2022 року окупаційна адміністрація в Херсонській області внесла цю лікарню до єдиного державного реєстру юросіб РФ, головним лікарем в якому вказана Олександра Голота.

Покази свідків – співробітників Новотроїцької лікарні – стали доказами вини Олександри Голоти. Один із них розповів, що жінка займалася фінансовими, кадровими і господарськими питаннями. У червні 2022 року Голота повідомила, що окупаційне «міністерство» охорони здоров’я Херсонщини запросило її до Херсона з правоустановчими документами лікарні. Після повернення вона заявила, що лікарню буде переоформлено відповідно до законодавства РФ, а всі документи перекладатимуться російською мовою. Голота «переоформила» лікарню, агітувала працівників отримувати зарплату в рублях і проводила збори колективу. Всі ці дії вона здійснювала добровільно і без примусу.

За словами свідків, улітку 2022 року всіх співробітників лікарні агітували переходити на роботу до ворога, а тих, хто відмовився це зробити до 1 вересня 2022 року, звільняли з роботи.

Суд заочно визнав Олександру Голоту винною у колабораційній діяльності за ч. 5 ст. 111-1 КК України. Вирок – п’ять років позбавлення волі з конфіскацією майна. Також Голоті заборонено обіймати керівні посади в органах влади протягом десяти років. Вирок суду ще не набрав законної сили.

Раніше ми повідломляли, що За колабораціонізм судитимуть гауляйтера села Сокологорного Генічеського району Херсонщини

Коментар
14/07/2024 Субота
13.07.2024
12.07.2024