Речник ВМС України пояснив, чому російські кораблі зникли з Азовського моря

Російські кораблі зникли з Азовського моря.
Про це повідомляє Громадське радіо із посиланням на речника ВМС України.
Після знищення українськими Силами оборони російського порому «Славянин» у липні 2024 року в порту «Кавказ», розташованому в Краснодарському краї, російські військові кораблі припинили заходити в Азовське море. Про це в інтерв’ю Громадському радіо заявив речник Військово-морських сил України Дмитро Плетенчук.
Повний контроль України над Азовом
За словами речника ВМС, уже тривалий час ворожих кораблів в Азовському морі не фіксують.
«Росіяни остаточно переконалися, що Азовське море перебуває під нашим вогневим контролем. Саме знищення порома "Славянин" стало тим моментом, коли вони зрозуміли, що ризикувати в цьому регіоні більше не можуть», — зазначив Дмитро Плетенчук.
Він також наголосив, що це не перший приклад рішучих дій України, які демонструють росіянам небажаність їхньої присутності в Азовському морі.
Ситуація в Чорному морі
Хоча в Чорному морі залишаються російські військові кораблі, їхня активність значно обмежена. Дмитро Плетенчук повідомив, що серед кораблів, які досі використовуються росіянами, є вісім носіїв крилатих ракет. Проте через загрозу з боку українських дронів та інших систем озброєння вони змушені ховатися в базах.
«Навіть коли вони виходять у море, їхня діяльність залишається під великим ризиком. Водночас російські засоби радіоелектронної боротьби (РЕБ) підмінюють координати GPS, створюючи хаос у судноплавстві», — пояснив речник ВМС.
Ризики для цивільного судноплавства
Через маніпуляції російських РЕБ у Чорному морі, підміна координат GPS може становити небезпеку для цивільних суден. Дмитро Плетенчук висловив побоювання, що така ситуація може завершитися серйозним інцидентом у регіоні.
«Інтенсивність судноплавства в Чорному морі є високою, і будь-яка помилка через навмисне створення плутанини росіянами може мати катастрофічні наслідки», — додав він.
Висновки
Дії України в Азовському морі підтвердили її здатність не лише захищати свою територію, а й встановлювати контроль над стратегічно важливими акваторіями. Водночас ситуація в Чорному морі залишається складною, але російський флот змушений діяти обережно, усвідомлюючи небезпеку від сучасних українських систем озброєння.
Раніше ми повідомляли, що Російські танкери спричинили екологічну катастрофу в Азовському морі
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром