Колаборант Віктор Разумний з Генічеська заочно отримав нову підозру: хто він такий та чим запамʼятався місцевим

Колаборанту з Генічеська заочно повідомили нову підозру в державній зраді.
Про це йдеться на сайті Офісу Генерального прокурора України.
Херсонська обласна прокуратура повідомила про нову підозру у державній зраді та колабораційній діяльності 49-річному Віктору Разумному, уродженцю Мурманська (РФ) та мешканцю Генічеська. Колишній депутат міськради від проросійської ОПЗЖ, який з перших днів окупації почав активно співпрацювати з ворогом, займав одразу кілька ключових посад у незаконній адміністрації міста.
За даними слідства, не пізніше листопада 2022 року Разумний добровільно погодився стати заступником голови окупаційної адміністрації Генічеська. Його обов’язки охоплювали контроль за освітою, культурою, спортом, молодіжною політикою, соціальним захистом та навіть курортною сферою. Окрім цього, він активно просував російську пропаганду серед місцевих мешканців.
З листопада 2022 року до січня 2025 року Разумний входив до складу так званої «комісії з розгляду заяв щодо пошкодженого житла», а також очолював інші окупаційні структури:
- комісію з опіки та піклування
- антинаркотичну комісію
- комісію з соціальної адаптації
- комісію з обстеження зелених насаджень
- комісію з присвоєння спортивних розрядів та суддівських категорій
Ба більше, він брав безпосередню участь у незаконній реорганізації навчальних закладів та культурних установ Генічеської громади, реалізовуючи політику русифікації та намагаючись знищити українську ідентичність регіону.
Це вже не перша підозра для Віктора Разумного. Ще в січні 2023 року йому інкримінували колабораційну діяльність за ч.5 ст.111-1 КК України. Однак зараз прокуратура висунула йому додаткове звинувачення у державній зраді, що передбачає довічне ув’язнення з конфіскацією майна.
Хто такий Віктор Разумний?
Колаборант Віктор Разумний, якому Херсонська обласна прокуратура висунула чергову заочну підозру в державній зраді, до війни був звичайним місцевим підприємцем із Генічеська. Він тримав квітковий магазин і жодним чином не вирізнявся серед інших мешканців міста.
Його батько, Петро Разумний, у минулому був відомим бізнесменом у Генічеську. Однак сімейні стосунки у родині Разумних завжди були напруженими. Після того, як батько пішов від матері Віктора до її сестри, а потім до іншої жінки, весь спадок підприємця дістався його останній дружині. Сам Віктор не спілкується з рідною матір’ю, і що цікаво – вони навіть стали конкурентами у квітковому бізнесі.
Ця сімейна драма не завадила Разумному певний час займатися політикою. У 2020 році він був обраний депутатом Генічеської міської ради від проросійської партії ОПЗЖ. Однак за час своєї каденції він не зробив для округу абсолютно нічого. На наступних виборах містяни не підтримали його повторне балотування. Натомість депутаткою стала його дружина.
Після повномасштабного вторгнення Разумний вирішив зробити «кар’єрний стрибок» у лавах окупантів. Він швидко зрадив Україну та добровільно вступив до окупаційної адміністрації Генічеська. Спочатку був одним із перших гауляйтерів міста, а потім став заступником так званого «голови адміністрації», відповідальним за культуру, освіту, спорт, соціальний захист та російську пропаганду.
Ба більше, зрадницькі нахили у сім’ї Разумного передаються у спадок. Його донька має стосунки з Богданом Казнавецьким – одним із наймолодших колаборантів Генічеська, який також пішов працювати на окупантів. Таким чином, у Генічеську утворився справжній «сімейний підряд» зрадників.
Після окупації він став вже третім керівником незаконної адміністрації Генічеська, змінивши на цій посаді інших зрадників – Віктора Сивака та Андрія Клочка. Його призначення гауляйтером у 2022 році він сам підтвердив журналістам.
Після нього Генічеську «владила» ще одна колаборантка – Олена Терських, депутатка міськради від «Європейської солідарності». А з вересня 2024 року окупаційне керівництво міста перейшло до Наталії Шарко, судді-зрадниці, яка раніше працювала в Генічеському районному суді.
Раніше ми повідомляли про Колаборанти Генічеська. Хто вони?