Окупанти прогнозують знищення екосистеми Азовського моря вже до 2030 року: але не планують з цим нічого робити

04 Березня 2025, 15:18
Підвищення солоності Азовського моря 2048
Підвищення солоності Азовського моря

Окупанти знають, що знищують Азовське море, але не планують з цим нічого робити.

Про це редакції Район.Генічеськ стало відомо з окупаційних джерел новин.

Рівень солоності Азовського моря стрімко зростає, і до 2030 року він може зрівнятися з показниками Чорного моря. Це означатиме катастрофічні зміни для унікальної екосистеми Азова, який був одним з найбільш прісних морів у світі.

Основною причиною екологічної загрози стало варварське ставлення російських окупантів до природних ресурсів. Протягом останніх років вони масово зарегульовували річки, що впадають в Азовське море, перенаправляючи прісну воду для зрошення своїх сільськогосподарських угідь. Окупанти ігнорували природний баланс, що призвело до поступового зростання солоності. Наслідки таких дій мешканці України відчули ще до повномассштабного вторгнення, коли у період 2018-2019 років у морі зʼявилася велика кількість медуз. Додатковий удар по екосистемі завдав підрив дамби Каховської ГЕС у 2023 році – через це приплив прісної води, через грунтові води та зрошувальні канали, різко скоротився, що ще більше прискорило процес засолення.

Якщо ситуація не зміниться, Азовське море втратить свої традиційні види риб, зокрема, бичків, осетрових, пеленгаса та тарань, що матиме руйнівні наслідки для рибальської галузі. Натомість почне активно розмножуватися хижак рапана, який знищує мідії та молюсків – основу кормової бази багатьох видів риб. Також збільшиться кількість медуз, що зробить морське узбережжя непридатним для відпочинку.

Окрему загрозу становить зміна екологічного стану Сиваша. З підвищенням солоності лагуна може перетворитися на справжню соляну пустелю, що остаточно доб'є природний баланс регіону.

Попри очевидну небезпеку, окупаційна влада не робить жодних кроків для порятунку Азовського моря. Російські загарбники, які свідомо довели екосистему до критичного стану, продовжують ігнорувати проблему, що може мати незворотні наслідки для всього регіону.

Раніше ми повідомляли, що Забруднення Азовського моря нафтопродуктами: звідки екологічна катастрофа наближається до Генічеська та Арабатської Стрілки

Коментар
20/04/2025 Неділя
20.04.2025
19.04.2025
18.04.2025

Ставайте Друзями Району

Ваші внески — це щирий жест довіри, який допомагає нам працювати незалежно й надихає на нові проєкти. Разом ми будуємо сильніше суспільство, додаючи трохи любові в кожен день!

128 із 300 учасників

Ще 172 учасників, щоб досягти мети!

Долучитися