Зраднику з Арабатської Стрілки повідомили про підозру

Колишній кандидат у старости очолив окупаційну адміністрацію і розселяв російських військових у будинках мешканців на Арабатській Стрілці.
Про це Про це редакції Район.Генічеськ стало відомо з сайту офісу Генерального прокурора України.
У тексті підозри йдеться про те, що 53-річному жителю села Стрілкове Генічеської громади Віктору Подоляку заочно повідомлено про підозру в колабораційній діяльності. Весною 2022 року він добровільно став на бік окупантів і активно допомагав російським військовим на Арабатській Стрілці.
За даними Національної поліції України, Віктор Подоляк, уродженець і мешканець села Стрілкове Херсонської області, у квітні 2022 року погодився очолити місцеву окупаційну адміністрацію, створену російськими загарбниками. Його діяльність була спрямована на сприяння військовій присутності РФ у регіоні.
Зокрема, Подоляк розселяв російських військових у приватних будинках та на територіях баз відпочинку на Арабатській Стрілці. Також він надавав окупантам інформацію про українські об’єкти інфраструктури та майно місцевих підприємств. У 2023 році взяв участь у незаконних «виборах» на окупованій території, висуваючись від прокремлівської партії «Єдина Росія».
Під час окупації Подоляк співпрацював із іншим місцевим колаборантом — колишнім головою села Стрілкове Олександром Пономарьовим. Хоча до вторгнення між ними тривалий час тривав конфлікт за владу в громаді, в умовах окупації вони об’єдналися та спільно роздавали так звану «гуманітарну допомогу» від російської адміністрації.
Раніше Подоляк займався підприємницькою діяльністю та балотувався на посаду старости села у 2021 році, однак вибори програв. Після початку війни вирішив скористатися ситуацією та співпрацею з окупантами для здобуття впливу.
Йому інкримінують колабораційну діяльність за ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України. У разі доведення вини Віктору Подоляку загрожує від 5 до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Раніше ми повідомляли, що До суду скеровано справу генічеського колаборанта Леоніда Гайдара